Designové hodinky – jaké pořídit a čím jsou zajímavé

V posledních letech je oblíbenost náramkových hodinek opravdu vysoká jak mezi muži, tak i mezi ženami. V dřívějších dobách je nosily pouze ženy, a to předně jako dekoraci rukou, nikoliv kvůli vědomí času. Tento fakt přetrval i do dnešní doby, kdy většina žen hledí hlavně na to, jak jim jejich hodinky sluší. Proto je třeba zkombinovat design s kvalitou.

Designové hodinky jsou módním doplňkem, který nejen ukazuje čas, ale také vyjadřuje osobnost a styl jejich nositele. Tyto hodinky jsou navrženy s důrazem na jedinečnost, funkčnost a estetickou stránku. S využitím nejnovějších technologií a materiálů, jsou designové hodinky propracovaným kouskem šperku, který dokáže zaujmout a vyzdvihnout každý outfit.

Nechybí ani různé funkce, jako jsou sportovní mód, monitorování aktivity a notifikace ze smartphonu, které designové hodinky posouvají na další úroveň. Díky nim můžete být vždy v kontaktu s moderním světem, aniž byste museli používat svůj telefon. Designové hodinky jsou tedy nejen prvkem elegance a stylu, ale také praktickým pomocníkem pro každodenní život.

Dámské hodinky

Je pravda, že ne každá žena se zrovna zajímá o technickou specifikaci svých hodinek. Proto byste měly vědět, že nejdůležitější je jejich strojek. Jedná se prakticky o srdce celých hodinek. Pokud nebude strojek kvalitní, nikdy nebudou vaše hodinky správně fungovat. 

Dámské hodinky Daniel Klein jsou opatřeny nejkvalitnějšími strojky, proto se na jejich fungování můžete kdykoli spolehnout. Navíc si můžete vybírat i z různobarevné škály. Populární barvou dámských hodinek je dnes zlatá nebo růžová.

Barevnost hodinek

A to je právě velká výhoda. Můžete tak své hodinky přizpůsobit barevnosti svého oblečení a ostatních doplňků. Do kanceláře volte decentní barvy, jako jsou černá, šedá, béžová nebo zlatá. Na večerní posezení s přáteli se můžete trochu odvázat a vsadit na živější barvy, například červená nebo modrá.

Na prestižní události můžete volit hodinky třeba s ozdobnými kamínky. Stejně tak je třeba hodinky zkombinovat i s barvou vaší pleti.

Hodiny do domácnosti

V každém interiéru by neměly chybět nástěnné hodiny. Je to nejenom praktický doplněk každé místnosti, ale také designová složka celé domácnosti. Do obývacího pokoje se hodí velké nástěnné hodiny, do kuchyně stačí malý ukazatel času.

Nicméně i v dětském pokoji by neměly chybět dětské hodiny, díky nimž se děti jednodušeji naučí, jak poznávat čas. Jsou barevné a veselé, což se každému dítku samozřejmě líbí.

Proč si pořídit hodinky?

Jaké jsou důvody proč si pořídit hodinky, například na hodinky.cz nebo z druhé ruky na Vinted CZ?

Praktické využití – hodinky jsou velmi praktickým doplňkem, který nám umožňuje mít neustále přehled o čase a není nutné neustále vytahovat telefon z kapsy či tašky.

Stylový doplněk – hodinky jsou také populárním módním doplňkem, který dokáže dokonale doplnit styl a vzhled outfitu. Existuje mnoho různých designů, barev a typů hodinek, takže si lze vybrat to, co nejlépe vyhovuje našemu vkusu.

Funkce jako fitness tracker – moderní hodinky umožňují sledovat různé údaje o naší fyzické aktivitě, jako je počet kroků, spálené kalorie, srdeční tep, monitoring spánku apod. Takže kromě zobrazování času nám mohou hodinky pomoci i v péči o naše zdraví.

Zajímavosti o hodinkách

Hodinky jsou jedním z nejoblíbenějších doplňků, které nosíme každý den na zápěstí. Slouží nejen jako praktický nástroj pro zjištění aktuálního času, ale také jako módní doplněk, který dokáže zvýraznit a doplnit naše outfity. V tomto článku se podíváme na několik zajímavostí spojených s hodinkami.

  • První hodinky byly vytvořeny před tisíci lety

Hodiny, které známe dnes, jsou výsledkem dlouhé evoluce v oblasti měření času. První předchůdci hodin se objevily již v období starší či střední bronzové doby, tedy před více než 3500 lety. Byly to sluneční hodiny, které pracovaly na principu stínů, které padaly na různě umístěné hodiny. První mechanické hodiny, které už používaly mechanismus s ozubenými koly, byly vynalezeny v Evropě ve 14. století.

  • První náramkové hodinky pro muže byly vytvořeny až v 19. století

I když jsou dnes náramkové hodinky neodmyslitelnou součástí mužského stylu, nebylo tomu vždy tak. První náramkové hodinky pro muže byly vytvořeny až v roce 1812 francouzským hodinářem jménem Abraham-Louis Breguet. Byly určeny především pro vojenské účely, protože vojáci nemohli být s ručními hodinami neustále manipulováni.

  • Taškařice equrra je první hodinkou, která se dá navštívit

Taškařice equrra, což doslova znamená „čulá hodina“, je ve Švýcarsku největší funkční mechanickou hodinou. Byla postavena v roce 2008 a nachází se na vrcholu hory v lyžařské oblasti Adelboden. Tato hodina je unikátní tím, že se dá navštívit a návštěvníci se mohou projet po jejím vnitřku.

  • Rolex je nejlépe hodnocenou luxusní značkou hodinek

Rolex je jednou z nejznámějších a nejlépe hodnocených značek luxusních hodinek na světě. Společnost byla založena v roce 1905 v Londýně a dnes je jedním z nejikoničtějších výrobců pouzdrových hodinek. Rolex je známý pro své precizní stroje a odolnost vůči vodě, což ho dělá oblíbeným jak mezi profesionálními sportovci, tak mezi milovníky luxusních doplňků.

  • Nejdražší hodinkou světa je Patek Philippe Grandmaster Chime

V roce 2019 se konala aukce hodinek v Ženevě, na které byla prodána nejdražší cena na světě – 31 milionů dolarů. Jednalo se o hodinky Patek Philippe Grandmaster Chime, které mají 20 komplikací (dodatků, které zajišťují další funkce kromě měření času). Tyto hodinky jsou ručně vyrobeny a mají rekordní počet ručiček (ze 136 na jednom ciferníku).

  • Hodinky mohou být vyrobeny z mnoha zajímavých materiálů

Tradiční hodinky jsou obvykle vyrobeny z nerezové oceli nebo zlata, ale v posledních letech se objevují také hodinky z neobvyklých materiálů. Patří mezi ně například keramika, titan, kovotitanium, dřevo nebo dokonce meteorit. Tyto materiály dávají hodinkám unikátní vzhled a též jim poskytují odolnost a lehkost.

  • Hodinky mohou být vyrobeny i z recyklovaných materiálů

S přibývajícími obavy o životní prostředí začaly hodinářské značky přistupovat k výrobě hodinek zodpovědněji. Některé z nich používají recyklované materiály, jako je například recyklované kovy nebo plast.

Některé hodinky dokonce využívají recyklaci starých hodinek, aby vytvořily moderní a ekologické výrobky. Hodinky jsou více než jen nástrojem pro měření času. Jsou to umělecká díla, technické zázraky a módní doplňky, které nás provázejí každý den. Doufáme, že vám tento článek přinesl nové informace o historii a výrobě hodinek a že se těšíte na další nosit svůj oblíbený kousek na zápěstí.